K rozvoji využíváme dotační programy UE flag

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ : Dne 30. a 31. 5. 2024 se uskuteční Den otevřených dveří. Neváhejte se připojit k přátelskému setkání, sdílení zážitků a pracovních zkušeností přímo v našich výrobních prostorách. ...Číst celé

Skrýt

Technologie omílání

Léty budované know-how

Technologie omílání - ilustrační foto Povrchová úprava omíláním je jednoduchou metodou, ale musíte vědět jak na to. Za úspěchy v omílacím procesu stojí léty budované know-how, kterým naše společnost disponuje.

Nikoliv pouhé "natřásání"

Zvolení vhodného omílacího stroje, omílací tělíska (kameny), omílací kompound (prostředek pro omílání), čas a intenzitu omílání a další parametry, které ovlivňují výsledek a efektivitu celého procesu je vždy výrobek a jeho konečný vzhled.

Na základě vašich očekávání a našich zkušeností vždy navrhneme kompletní technologické řešení omílání.

Separace a doprovodné technologie

Technologie omílání - ilustrační foto Separace - oddělení kamene od dílce je nutné zvolit dostatečný rozdíl ve velikosti mezi kamenem a dílcem. U magnetické oceli je možná separace pomocí magnetického separátoru. Součástí technologie omílání je nejen samotný omílací stroj, ale i další technologie, kterými jsou dopravníky, vodní hospodářství, sušky omílaných dílců nebo separační stroje.

Kompound

Kompound se volí podle požadavku na zpracování. Základním požadavkem je čistota kamene a dílce. Volba je závislá na materiálu a konečném výsledku vzhledu dílce. Kapalné kompoundy jsou voleny pro jejich přesné a jednoduché dávkování.

Navrhneme řešení přímo pro Vás

Poradíme vám zvolit vhodný omílací stroj a navrhneme kompletní řešení včetně všech doprovodných technologií. Naším cílem je kvalita omílaného dílce za rozumnou cenu a tím i spokojený zákazník.