K rozvoji využíváme dotační programy UE flag

Fotovoltaika pro firmy : Plánujete výstavbu solární elektrárny? Flídr energo s.r.o. nově nabízí výrobu ocelových konstrukcí a montáž fotovoltaických panelů. ...Číst celé

Skrýt

Technologie a materiály

Disponujeme technologiemi:

  • Vstřikování termoplastů a elastomerů
  • Vstřikování technologií CELL MOULD
  • Zakládání kovových komponentů nebo PA sítek do vstřikovací formy, plus obstřik plastem
  • Montáž a předmontáž plastových i kovových sestav a podskupin
  • Ultrazvukové svařování
  • Infračervené svařování
  • Tepelná instalace kovových závitových vložek do plastových polotovarů

Technologie vstřikování CELL MOULD

Tato technologie je založena na vstřikování stlačených inertních plynů (CO2 nebo N2) do roztaveného plastu. Po vstřikování tohoto materiálu do formy se vytvoří lehká struktura s uzavřenými póry (pěny), ve kterých jsou uzavřeny miliony plynových lunkrů. Hlavní výhodou je redukce hmotnosti finálních výrobků při zachování stejných mechanických vlastností.

Technologie ultrazvukového svařování

Ultrazvukové svařování je průmyslová technika, při níž jsou vysokofrekvenční ultrazvukové akustické vibrace lokálně aplikovány na díly udržované společně pod tlakem za účelem vytvoření pevného sváru. Při ultrazvukovém svařování neexistují žádné spojovací šrouby, hřebíky, pájecí materiály ani lepidla potřebná k tomu, aby spojovaly materiály dohromady.

Technologie infračerveného svařování

Infračervené (IR) svařování je bezkontaktní tepelná svařovací technika, která vytváří velmi silné vzduchotěsné a kapaliny nepropustné sváry. Plastové díly jsou velmi rychle ohřívány na tavné teploty a následně spojeny, podobně jako HOT PLATE svařování.


Zpracováváme tyto materiály

Zabýváme se nejen vstřikováním standartních materiálů, ale také výrobou technicky náročných výrobků s požadavky na přesné rozměry. V oblasti vstřikování zpracováváme všechny typy termoplastů a elastomerů, včetně materiálů plněných skleněnými vlákny, talkem, barevnými pigmenty apod.