K rozvoji využíváme dotační programy UE flag

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ : Dne 30. a 31. 5. 2024 se uskuteční Den otevřených dveří. Neváhejte se připojit k přátelskému setkání, sdílení zážitků a pracovních zkušeností přímo v našich výrobních prostorách. ...Číst celé

Skrýt

Prostředky pro omílání

Nabízíme brousící a leštící kameny pro omílání a technologické kapaliny pro omílací stroje. Pro oddělení (separaci) kamene od dílce je důležité zvolit dostatečný rozdíl ve velikosti mezi kamenem a dílcem. Podle požadavku zpracování se volí tzv. kompound pro omílání.

Prodáváme kameny a technologické kapaliny pro omílací stroje. Nabídku omílacích kamenů a chemie pro omílání si můžete prohlédnout v přehledném katalogu. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.

Jak vybrat brousící a leštící kameny pro omílání?

Typ kamenu ovlivňuje rychlost broušení - leštění a vzhled povrchu dílce. Tvar kamenu vybíráme tak, aby opracoval všechny plochy a záhyby. Dalším parametrem pro výběr kamenů je uváznutí, vzpříčení se v dírách, otvorech a dutinách dílců. Větší kameny pracují agresivněji. Elipsoidy, koule a válečky pracují jemněji než trojboké hranoly, hvězdice, pyramidy a kosočtverce.