K rozvoji využíváme dotační programy UE flag

Zimní dovolená 21.12.2023 - 1.1.2024 : Společnosti Flídr metal s.r.o. a Flídr plast s.r.o. budou v termínu 21.12.2023 – 1.1.2024 uzavřeny z důvodu zimní celozávodní dovolené. V tomto termínu nebude v provozu příjem ani expedice zboží. ...Číst celé

Fotovoltaika pro firmy : Plánujete výstavbu solární elektrárny? Flídr energo s.r.o. nově nabízí výrobu ocelových konstrukcí a montáž fotovoltaických panelů. ...Číst celé

Skrýt

Prostředky pro omílání

Nabízíme brousící a leštící kameny pro omílání a technologické kapaliny pro omílací stroje. Pro oddělení (separaci) kamene od dílce je důležité zvolit dostatečný rozdíl ve velikosti mezi kamenem a dílcem. Podle požadavku zpracování se volí tzv. kompound pro omílání.

Prodáváme kameny a technologické kapaliny pro omílací stroje. Nabídku omílacích kamenů a chemie pro omílání si můžete prohlédnout v přehledném katalogu. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.

Jak vybrat brousící a leštící kameny pro omílání?

Typ kamenu ovlivňuje rychlost broušení - leštění a vzhled povrchu dílce. Tvar kamenu vybíráme tak, aby opracoval všechny plochy a záhyby. Dalším parametrem pro výběr kamenů je uváznutí, vzpříčení se v dírách, otvorech a dutinách dílců. Větší kameny pracují agresivněji. Elipsoidy, koule a válečky pracují jemněji než trojboké hranoly, hvězdice, pyramidy a kosočtverce.