K rozvoji využíváme dotační programy UE flag

Přístrojová technika do zdravotnictví

Průtokoměry pro medicinální plyny (2020)

Průtokoměry slouží k dávkování a měření průtoku medicinálních plynů. Provedením mohou být single nebo double, těleso je vyrobeno z chemicky poniklované mosazi, kalibrovaná trubice z polykarbonátu. Vstupní specifické připojení do terminální jednotky je v provedení AFNOR / UNI / DIN / BS. Průtokoměry jsou odmaštěny pro použití pro kyslík v souladu s ISO 15001.

V případě požadavku je možno dodat průtokoměr s univerzálním držákem na medilištu a prodlužovací hadicí 1,5m se specifickým vstupním nástavcem.


Průtokoměry pro medicinální plyny s voličem průtoku (2020)

Průtokoměry slouží k dávkování a měření průtoku medicinálních plynů. Provedením mohou být single nebo double. Vstupní specifické připojení do terminální jednotky je v provedení AFNOR / UNI / DIN / BS. Průtokoměry jsou odmaštěny pro použití pro kyslík v souladu s ISO 15001.

V případě požadavku je možno dodat průtokoměr s univerzálním držákem na lištu a prodlužovací hadicí 1,5m se specifickým vstupním nástavcem.


Láhev zvlhčovací (1200)

Zvlhčovač je připojen k průtokoměru a slouží ke zvlhčování protékajícího kyslíku podávaného pacientům při dlouhodobé kyslíkové terapii.


Tlakový regulátor s voličem průtoku pro kyslíkovou terapii (2270)

Průtokoměr slouží k dávkování a měření průtoku medicinálního plynu-kyslík.


Tlakový regulátor s průtokoměrem pro kyslíkovou terapii (2270)

Průtokoměr slouží k dávkování a měření průtoku medicinálních plynů.


Podtlakový regulátor (1212)

Podtlakový regulátor slouží k plynulé regulaci podtlaku (vakua). Regulátor podtlaku musí být připojen ke zdroji podtlaku. K regulátoru vakua lze zajistit různé příslušenství a doplňky pro zajištění správného používání (bezpečnostní láhve, soupravy pro montáž na medilištu, sondy, nástavce pro terminální jednotky a hadice).

 • zaručuje spolehlivost a možnost jemného nastavení,
 • plastové tělo zabraňuje korozi,
 • dostupný pro různé úrovně podtlaku: 0-1000 mbar/hPa, 0-600 mbar/hPa, 0-250 mbar/hPa,
 • pojistný ventil pro zabránění nárůstu podtlaku,
 • ON/OFF tlačítko pro okamžité otevření/ uzavření průtoku vakua.
 • Bezpečnostní láhev – obsah 150 a 500 ml pro přímé napojení na podtlakový regulátor. Jsou vybaveny antibakteriálním filtrem a pojistným ventilem. Bezpečnostní nádoba nenahrazuje sběrnou nádobu!
 • Sběrná láhev – obsah 1000, 2000 a 4000 ml, láhve jsou autoklávovatelné.
 • Jednorázový odsávací vak – obsah 1000 a 2000 ml.
 • Držák pro upevnění podtlakového regulátoru nebo láhve na stěnu.
 • Sada pro upevnění podtlakového regulátoru nebo láhve na medilištu – hliníkový držák na medilištu, nosič s hadicovým nástavcem, hadice (1,5 m).
 • Silikonová hadice.
 • Odsávací hadice.
 • Bakteriální filtry pro bezpečnostní láhve.
 • Odsávací vozíky – vozíky jsou dostupné ve dvou standardních variantách s jedním nebo dvěma podtlakovými regulátory. Každý vozík je tvořen vertikálním nosným blokem s 5 kolečky, jedním nebo dvěma regulátory vakua s bezpečnostními láhvemi 150 ml, jedním nebo dvěma katetry, 3 m silikonovou hadicí, 1,5 m vakuovou hadicí (žlutá).

Redukční ventil – první stupeň (2210M)

Redukční ventil (vysoký průtok) vhodný pro medicinální plyny. Součástí je vysokotlaká a středotlaká část, pojistný ventil a připojení k tlakové lahvi. Redukční ventily mohou být použity pro nouzové napájení medicinálních potrubních systémů.


Redukční ventil – první stupeň (2232M)

Redukční ventil pro medicinální použití s výstupní terminální jednotkou specifickou pro určitý plyn.