We use EU funding for our projects UE flag

Surgical lights

info We do apolozige that this page is not completely translated. Please contact us to get information you are interested in.

Operační svítidla KLS Martin marLED

HRANICE NEEXISTUJÍ | Operace začíná. Světlo se rozsvítí.
Vše lze snadno nastavit. V závislosti na požadavcích je možno měnit teplotu chromatičnosti. Dokonce je možné přizpůsobit i geometrii operačního pole. To vše bez nežádoucích barevných stínů. K mísení světla totiž dochází přímo ve světelném zdroji svítidla. Toho všeho a mnoho dalšího můžete docílit s operačními svítidly KLS Martin série marLED®.


Řada „E“ (E15/E9i)

TAK TROCHU JINÉ SVĚTLO | Nová svítidla marLED® ze sériové řady E od firmy KLS Martin splňují ty nejvyšší standardy kvality. Prostřednictvím nového pojetí produktového designu bylo dosaženo příkladné ergonomie a ovladatelnosti. Díky nové a patentované technologii připojení světelných zdrojů, splňují svítidla ty nejvyšší hygienické požadavky.

Díky nasazení nové LED-světelné technologie si zachováte chladnou hlavu. Vyzářené teplo, tolik typické pro halogenová svítidla, patří minulosti. Mezi další přednosti svítidel patří vynikající podání barev, teplota chromatičnosti blízká dennímu světlu a takřka nepatrné provozní náklady. LED zdroje nejnovější generace jsou charakteristické extrémně vysokou životností. Svítidla marLED® E navíc neobsahují žádné díly spotřební povahy, což přispívá ke snížení provozních i servisních nákladů.

Inovativní světelný systém, Nejnovější technologie čoček LED-optického prvku se speciální mikrostrukturou pro homogenní osvětlení operačního pole, maximální eliminaci stínů, vysokou ostrost a podání barev.


Řada „V“ (V16/V10)

NEJVYŠŠÍ TŘÍDA | marLED® "V" je inovativní a používá LED čipy druhé generace: menší, kompaktnější, efektivnější ve výdeji světla a úspornější ve spotřebě energie. Jednoduše vynikající ve funkci a tvaru…

Se svítidlem marLED® vykročila firma KLS Martin novým směrem v oblasti osvětlení operačního pole a nabídla rozšíření své série výbojkových a halogenových svítidel marLux® o linii LED. Jedná se o novou cestu? Operační svítidla na bázi LED existují již delší dobu. marLED® je naproti tomu inovativní a používá LED čipy druhé generace: menší, kompaktnější, efektivnější ve výdeji světla a úspornější ve spotřebě energie.

marLED® Vás ale nepřesvědčí pouze konstrukčním a technickým řešením. Nové operační svítidlo staví na radikálním novém opticko-konstrukčním konceptu. Moderní design jde ruku v ruce s ergonomií a technologií a vytvoří v každém operačním sále optimální pracovní atmosféru.

Za svůj vynikající tvar získal marLED® již nyní mezinárodní uznávaná ocenění Design - Awards.

Především dvě vlastnosti dělají svítidla marLED® výjimečnými mezi běžnými operačními svítidly: za prvé je to mísení světla přímo v jednotce LED, díky kterému se účinně zabránilo tvorbě barevných stínů, a za druhé je to vybavení technologií VariLUX®, jedinečnou technologií pro přizpůsobení světelného pole poli operačnímu. Lze volitelně upravit tvar osvětlení na kruhový nebo oválný. Geometrii světelného pole je možné upravovat podle anatomických potřeb nebo podle použité operační metody.

Menší LED diody, lehčí konstrukce. marLED® je výrazně lehčí než běžná operační svítidla. Ergonomie ovládání je mnohem lepší. Polohování hlavního a satelitních svítidel lze provádět jednoduše přímo sensoGripem nebo ovládat panelem sensoTouch. Intuitivní nastavování všech funkcí se provádí na dotykovém panelu TouchScreen na kardanovém závěsu.


Příklady kombinací operačních svítidel KLS Martin marLED®

NEOMEZUJTE SE | Množství kombinací a variant operačních svítidel KLS Martin je takřka nevyčerpatelné. Prohlédněte si několik možností, kterých lze docílit.

Kvalitu operačních svítidel nehodnotíme pouze podle jejich optických a světelných vlastností. Důležitá je i variabilita a možnost přizpůsobení konkrétnímu prostředí. Více ramen, nízké stropy, hybridní operační sály. Pro KLS Martin není nic z toho tabu. Potřebujete bateriové svítidlo nezávislé na zdroji elektrické energie, volejte. Potřebujete svítidlo na kolejnici, nosná ramena na přístroje a monitory, kamerová ramena či kombinace se stropními stativy…